الزامات و مدارک دریافت درگاه پرداخت اینترنتی

 • • دارا بودن وب سایت اینترنتی رسمی و فعال به منظور فروش خدمات یا کالا
 • • دارا بودن حساب بانکی نزد شعب بانک سامان و یا بانک‌های دیگر
 • • دارا بودن مدارک هویتی مورد نظر جهت متقاضیان حقیقی و حقوقی
 • • دارا بودن مجوزهای شغلی معتبر حقوقی و حقیقی (پروانه کسب و یا جواز کار) مرتبط با فعالیت مورد نظر
 • • رعایت قوانین عمومی کشور و قانون تجارت الکترونیک جمهوری اسلامی ایران
 • • عدم منع فعالیت از نظر نظام بانکی کشور
 • • تکمیل فرم آنلاین ثبت‌نام خدمات پرداخت اینترنتی

درگاه پرداخت اشخاص

افراد می توانند به جای دادن مشخصات کارت بانکی برای دریافت هزینه، نام کاربری خود را به مشتریان بدهند

درگاه پرداخت IPG

درگاه پرداخت اینترنتی امکان پرداخت آنلاین وجوه مشتریان وبسایت‌های فروشگاهی را بصورت مستقیم و غیر مستقیم فراهم می‌کند.

پوز موبایلی

کارتخوان موبایلی یک کارتخوان کوچک است که از طریق بلوتوث یا کابل به موبایل متصل شده و به جای پوز عمل می کند.

خدمات پرداخت الکترونیک

انواع خدمات الکترونیک پرداخت مانند انتقال وجه، پرداخت قبوض، خیریه و نیکوکاری، مدیریت حساب، حسابداری شخصی و...

انواع درگاه و خدمات پرداخت الکترونیک

به دلیل آنکه همه کسب‌وکارها و اشخاص حقیقی امکان دریافت درگاه پرداخت مستقیم از بانک را به دلایلی همچون نیاز به صرف زمان زیاد، مراجعه به بانک، طی کردن فرآیند بروکراتیک مرتبط با آن و از همه مهم‌تر داشتن وب‌سایتی با کیفیت که استاندارهای گرفتن نماد اعتماد از مرکز توسعه تجارت الکترونیک را داشته باشد را ندارند و از طرفی، امروزه با افزایش محبوبیت شبکه‌های اجتماعی مثل تلگرام و اینستاگرام، کسب‌وکارهایی که در بستر این شبکه‌ها فعالیت می‌کنند روز به روز در حال افزایش‌اند که ایشان نیز امکان گرفتن درگاه پرداخت مستقیم را ندارند. در نتیجه این کسب‌وکارها مجبورند از مشتریان خود بخواهند که هزینه کالا یا خدمات را برایشان کارت به کارت کنند؛ پرداخت هزینه به این شکل علاوه بر اینکه دارای مشکلات امنیتی می باشد برای مشتریان نیز دشوار بوده و همچنین برای کسب‌وکار مذکور هم مشکلاتی از قبیل دشواری در پیگیری پرداخت را به همراه دارد.

امانت پی برای این مسئله راهکاری اندیشیده است. کسب‌وکارهایی که با مشکل گرفتن درگاه پرداخت شخصی مواجه هستند، می‌توانند از این به بعد به جای دادن مشخصات کارت بانکی برای دریافت هزینه، نام کاربری خود را به مشتریان بدهند تا به این ترتیب از امانت پی به عنوان درگاه پرداخت واسط استفاده کنند. درگاه پرداخت شخصی یک لینک و کارت خوان مجازی اختصاصی است که شما می‌توانید به جای اینکه شماره کارت و یا شماره حساب خود را به دیگران بدهید، این لینک را در اختیار آنها قرار دهید تا به راحتی به شما پرداخت آنلاین داشته باشند. اگر شماره تلفن افراد پرداخت‌کننده را ندارید و یا ترجیح می‌دهید که پرداخت‌کننده‌ها خودشان شماره موبایلشان را برای پرداخت وارد کنند، درگاه پرداخت شخصی راهکاری برای این نیاز شما است.

فروشنده با ایجاد یک حساب کاربری و داشتن یک صفحه پرداخت شخصی با آدرس منحصر به فرد، می‌تواند برای مشتریان یک لینک ارسال نماید که مشتری با کلیک بر روی آن به صفحه فروشگاه هدایت شده و بعد از پرداخت، وجه به حساب فروشنده واریز و پیامک برای طرفین ارسال می‌شود. در صورت تمایل می توانید از پرداخت شناسه دار نیز جهت مدیریت بهتر تراکنش ها و سیستم حسابداری خود استفاده نمایید. با این روش ضمن بی نیاز بودن از داشتن وب سایت میتوانید درگاه پرداخت اختصاصی داشته باشید.

درگاه پرداخت پذیرندگان(IPG)

درگاه پرداخت اینترنتی امکان پرداخت آنلاین وجوه مشتریان وبسایت‌های فروشگاهی عرضه‌کننده کالا و خدمات را فراهم می‌کند. مشتری پس از تکمیل مراحل انتخاب محصول یا خدمت مورد نظر، در مرحله آخر وارد درگاه پرداخت اینترنتی شده و با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی پرداخت خود را به آسانی انجام می‌دهد.

شرکت امانت پی واسط بین مشتریان درگاه پرداخت(پذیرنده) و شرکت PSP پرداخت الکترونیک(پرداخت نوین) هستند. بنابراین متقاضیان درگاه پرداخت برای سایت های مختلف می توانند آنرا هم به صورت مستقیم و هم به واسطه یک شرکت پرداخت یار دریافت کنند.

 • 1 درگاه پرداخت مستقيم

  شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداخت الکترونیک (psp) به صورت رسمی ارائه‌دهندگان درگاه پرداخت شخصی هستند. کسب‌وکارهای متقاضی، باید با مراجعه به یکی از این شرکت‌ها و ارائه مدارک هویتی لازم اقدام به دریافت درگاه پرداخت نمایند. برای گرفتن درگاه پرداخت مستقیم، مراجعه به بانک، طی کردن فرآیند بروکراتیک مرتبط با آن و داشتن وب‌سایت با کیفیت و دارای نماد اعتماد از مرکز توسعه تجارت الکترونیک الزامی است. این نوع درگاه پرداخت اينترنتي مستقيماً به حساب پذيرندگي شما در بانک متصل است.زمان تائيد و فعالسازي درگاه پرداخت اينترنتي مستقيم 48 ساعت مي باشد. زمانهاي انجام تسويه با توجه به سيکل های پرداخت هاي شرکت شاپرک صورت مي گيرد. در درگاه پرداخت مستقیم نام و برند کسب و کار شما در صفحه پرداخت قابل مشاهده است. در این صورت مشتریان شما فکر می کنند درگاه پرداخت اینترنتی شما مستقیم از بانک گرفته شده و اعتبار بیشتری به کسب و کار شما افزوده می شود.

 • 2 درگاه پرداخت واسط

  با انتخاب درگاه واسط، مشتریان و صاحبان کسب‌وکار به‌جای قرارداد مستقیم با بانک با یکی از شرکت‌های معتبر واسط بین‌بانکی دارای مجوز پزداخت یاری(امانت پی) قرارداد منعقد می گردد و از این طریق امکان دریافت پرداخت غیرمستقیم برای وب‌سایت مستری فراهم می گردد. در این روش مبلغ پرداختی توسط مشتری ابتدا به‌حساب شرکت امانت پی واریز و پس‌ازآن به‌حساب فروشگاه و صاحب کسب و کار انتقال می‌یابد.

  با افزایش محبوبیت شبکه‌های اجتماعی مثل تلگرام و اینستاگرام، کسب‌وکارهایی که در بستر این شبکه‌ها فعالیت می‌کنند روز به روز در حال افزایش‌اند که امکان گرفتن درگاه پرداخت مستقیم را ندارند.درگاه واسط پرداخت مناسب این نوع کسب و کارها و همچنین کسب و کارهای نوپا و نوظهور می باشد. درگاه پرداخت واسط اينترنتي به حساب پذيرندگي شما نزد امانت پي متصل مي باشد. زمان ايجاد و فعالسازي اين نوع درگاه پرداخت واسط، پس از تکميل ثبت نام و وارد کردن اطلاعات تسويه به صورت آني (در لحظه) مي باشد. اين نوع درگاه امکان ايجاد لينک پرداخت و استفاده از آن در شبکه هاي اجتماعي بویژه اینستاگرام و تلگرام را دارد. با استفاده از درگاه پرداخت واسط امانت پي مي توانيد لينک پرداخت شخصي براي دريافت وجه ايجاد کرده و براي ديگران ارسال کنيد.
  درگاه‌های غیر مستقیم این مزیت را هم دارند که ممکن است هم‌زمان با چندین درگاه پرداخت اینترنتی مستقیم در ارتباط باشند. در نتیجه هنگام پرداخت، اگر یکی از آن‌ها دچار مشکل شود، سیستم مشتری را به درگاه دیگری هدایت می‌کند. در نتیجه می‌توانید اطمینان داشته باشید که مشتری شما به‌راحتی پرداخت خود را انجام خواهد داد.

 • قابلیت های درگاه اینترنتی

 • فعال سازی سریع

  در کمتر از چند ساعت درگاه پرداخت واسط آنلاین سایت تان را راه اندازی کنید.

 • عدم نیاز به مجوز کسب و کار

  درگاه پرداخت واسط برای ارائه خدمات نیازی به دریافت مجوز نماد اطمینان از کسب و کارها و اشخاص ندارد، در صورتی که برای دریافت درگاه پرداخت اینترنتی مستقیم از بانک حتماً باید سایت شما دارای نماد اطمینان الکترونیک باشد.

 • تسویه حساب پایا

  در این روش کارمزدی برای تسویه دریافت نمی شود ولی ممکن است چند ساعت زمان ببرد. در روزهای تعطیل هم تسویه به روش پایا انجام نمی شود و به ساعات اداری در روز بعد موکول می شود.

 • تسویه حساب کارت به کارت

  با روش کارت به کارت در هر زمان که قصد تسویه را داشته باشید به سرعت درخواست شما انجام می شود.

 • صفحه پرداخت شخصی

  صفحه شخصی به نام فروشنده و صاحب کسب و کار و به صورت آماده و قابل ویرایش که افراد می توانند به سلیقه خود رنگ بندی صفحه خود را عوض نموده یا فیلدهای ضروری پرداخت را کم یا زیاد کنند.

 • ارایه لینک پرداخت

  با این ویژگی و بی نیاز از داشتن وب سایت و با هدف کسب درآمد از شبکه های اجتماعی می توان با ارائه لینک پرداخت به صورت آنلاین مبلغ مورد نظر را از مشتری دریافت کنید. تفاوت لینک پرداخت با صفحه پرداخت شخصی در این است که در لینک پرداخت امکان تعیین مبلغ ثابت نیز وجود دارد.

  تسهیم مبالغ پرداختی مشتریان بین حساب های پذیرنده

  وجـوه پرداختـی از سـوی مشــتریان خــود را بیــن حســابهای مختلــف تقســیم و ســهم هــر حســاب را مشــخص کنیــد.

  تخصیص شناسه به هر پرداخت

  بــه هــر پرداخــت یــک شناســه تعلــق گرفته و پذیرنــده بــا ایــن شناســه مــی توانــد بــه ســهولت، واریزهــای مختلــف را رهگیــری کنــد و در صــورت نیــاز بــه هویــت پرداخــت کننــده دسترســی داشــته باشــد.

  پرداخت مستمر خریدهای تکراری

  در بازه‌های خاص و به‌طور مستمر، مبالغ اقساط، قبوض خدماتی و سایر پرداخت‌ها توسط امانت پی از حساب مشتری برداشت و به حساب پذیرنده واریز می گردد.

دیگر خدمات پرداخت الکترونیک

 • انتقال وجه(کارت به کارت، پایا، ساتنا و...)
 • پرداخت قبوض
 • خیریه و نیکوکاری
 • خرید شارژ

موبایل‌پوز(کارت خوان همراه)

کارتخوان موبایلی یک کارتخوان کوچک است که از طریق بلوتوث یا کابل به موبایل یا تبلت متصل می شود.
کارتخوان موبایلی یا M-POS دستگاهی است از موبایل کوچک تر که از طریق بلوتوث یا کابل به موبایل یا تبلت وصل می شود و امکان پذیرش کارت های بانکی را فراهم می کند. M-POS با ارسال رسید دیجیتالی در قالب پیامک برای مشتری و پذیرنده نیاز به چاپ رسید کاغذی را مرتفع می کند. این دستگاه بسیار مناسب کسب وکارهایی است که علاوه بر تغییر محل کارتخوان نیازمند اتصال به اپلیکیشن یا نرم افزار مختص کسب وکار خود هستند. همچنین جهت مشاغل خانگی و کسب و کارهایی که امکان دریافت دریافت دستگاه پوز به دلیل محدودیت های بانکی و بوروکراسی اداری را ندارند بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد.

 • 1 قابلیت پذیرش کلیه کارت‌های بانکی شتاب

 • 2 اتصال از طریق بلوتوث

 • 3 دارای استاندارد امنیت جهانی PCI 4

 • 4 قابلیت تحلیل داده ها به صورت آنلاین

 • 5 مدیریت آنلاین حساب

 • 6 ارسال رسید دیجیتالی در قالب پیامک برای مشتری و پذیرنده

 • 7 سرعت پردازش بسیار بالاتر از دستگاه های پوز سیار

  (به دلیل استفاده از بستر ۴Gو Wi-Fi گوشی تلفن همراه)

مزایا و قابلیت های درگاه پرداخت شخصی

با استفاده از ویژگی شناسه دار بودن تراکنش های امانت پی، یک کسب و کار تجاری یا خانگی که فروشش بصورت آنلاین و از طریق اینستاگرام یا تلگرام است، می‌تواند بلافاصله متوجه شود که هرکدام از واریزی‌های مشتریانش، از طرف چه اشخاصی بوده است تا به این ترتیب، قادر به مدیریت بهتر امور مالی‌اش باشد. این ویژگی مناسب شرکت ها، نمایندگی های بیمه، صندوق های وام خانگی، مدیران ساختمان، فروشندگان کالا و ارایه دهندگان خدمات در حوزه های محتلف می باشد.

پرداخت امن در درگاه اینترنتی

یکی از دغدغه های اصلی و به حق مشتریان عدم اطمینان به فروشگاه ها و به ویژه کسب و کار های فعال در شبکه های مجازی می باشد؛ نماد های اعتماد الکترونیکی، ساماندهی محتوای فضای مجازی، اتحادیه کسب و کارهای مجازی و مواردی از این دست می باشد که کمک شایانی به بهبود کسب و کار و داد و ستد های اینترنتی نموده اند اما باز هم اطمینان کامل مشتریان را در خرید از فروشگاه های اینترنتی فراهم نیاورده اند در واقع شرط لازم را ایجاد نموده ولی کامل نکرده اند(چون به محض خرید کالا/ خدمت مبلغ به حساب فروشنده واریز می گردد و مشتری در صورت هدم دریافت مناسب کالا/ خدمت متحمل صرف زمان و وقت بسیار جهت احقاق حقوق خود می باشد) یکی از ویژگی های منحصر به فرد درگاه پرداخت الکترونیک شرکت امانت پی فعال سازی ماژول پرداخت امن و حساب امانی می باشد بدین صورت که مشتری در موقع خرید کالا از فروشگاه وجه را به جای واریز به حساب پذیرنده ( فروشنده ) با استفاده از درگاه پرداخت امن به حساب امانت پی واریز می نماید فروشنده نیز با دریافت سفارش و اطلاع از واریز وجه توسط مشتری کالا یا خدمت را به مشتری ارائه می نماید. پس از دریافت محصول یا خدمات توسط مشتری و رضایت از معامله صورت پذیرفته وجه پرداختی به حساب فروشنده (پذیرنده) واریز می گردد.

مدارک و مستندات دریافت درگاه پرداخت

مدارک مورد نیاز درگاه پرداخت اینترنتی (ویژه اشخاص حقوقی):

ایجاد حساب کاربری و احراز هویت
تکمیل فرم ثبت نام خدمات پرداخت اینترنتی
اصل قرارداد مهر و امضا شده در دو نسخه
تصویر برابر اصل کارت ملی و شناسنامه مدیران و مسئولین صاحب امضا(صفحه اول)
تصویر روزنامه رسمی وآگهی تاسیس (دارای شناسه ملی)
آگهی آخرین تغییرات روزنامه رسمی
پروانه کسب یا جواز کار
ارایه کد رهگیری ثبت نام مالیاتی
گواهی امضا صاحب مجاز امضا
نماد اعتماد از وزارت صمت
حساب معرفی شده بایستی به نام پذیرنده(شرکت) یا یکی از اعضاء هیات مدیره باشد.(تکمیل فرم معرفی حساب برای تمامی پذیرندگان حقوقی در صورتی که حساب یکی از اعضاء هیات مدیره را معرفی می نمایند، الزامی می باشد.)

نکته: در خصوص ارایه سرویس به سازمان های خیریه علاوه بر ارایه روزنامه رسمی اخذ مجوز از سازمان بهزیستی و یا سایر مراجع ذی ربط، الزامی است. اعطای درگاه در صورتی با وکالتنامه معتبر امکان پذیر است که متقاضی اعتبار وکالت را از دفترخانه تنظیم کننده اخذ و الزاما این جمله درج شود: "حق انعقاد قرارداد با شرکت های ارائه کننده خدمات پرداخت به منظور اخذ خدمات وجه از طریق درگاه های اینترنتی و اتصال آن به هر یک از حساب های موکل جهت واریز وجوه و قبول هر گونه شرط و سپردن هر گونه تعهد به منظور انجام خدمات پرداخت"

مدارک مورد نیاز درگاه پرداخت اینترنتی (ویژه اشخاص حقیقی):

ایجاد حساب کاربری و احراز هویت
تکمیل فرم ثبت نام خدمات پرداخت اینترنتی
اصل قرارداد مهر و امضا شده در دو نسخه
تصویر برابر اصل کارت ملی وشناسنامه ( صفحه اول و توضیحات)
پروانه کسب یا جواز کار
گواهی امضا (اخذ شده از دفاتر اسناد رسمی)
ارایه کد رهگیری ثبت نام مالیاتی
نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صمت
تصویر برابر اصل اجاره نامه یا سند مالکیت(فقط اجاره نامه پذیرندگانی که توسط بنگاه معاملات املاک و یا دفاتر اسناد رسمی تنظیم شده اند مورد تایید می باشد. در صورت تمدید مجدد در پشت همان سند نیز مورد تایید است به شرط تطابق امضا، اجارنامه باید دارای کد رهگیری باشد، اجاره نامه تاریخ معتبر داشته باشد،عقد صلح در خصوص املاکی که موضوع سرقفلی در آن مورد نظر است مورد قبول می باشد،آدرس ذکر شده در قرارداد می بایست با اجاره نامه و یا سند مالکیت مطابقت داشته باشد، اجاره نامه باید به نام متقاضی باشد).

نکته: اعطای درگاه در صورتی با وکالتنامه معتبر امکان پذیر است که متقاضی اعتبار وکالت را از دفترخانه تنظیم کننده اخذ و الزاما این جمله درج شود: "حق انعقاد قرارداد با شرکت های ارائه کننده خدمات پرداخت به منظور اخذ خدمات وجه از طریق درگاه های اینترنتی و اتصال آن به هر یک از حساب های موکل جهت واریز وجوه و قبول هر گونه شرط و سپردن هر گونه تعهد به منظور انجام خدمات پرداخت"

مراحل دریافت درگاه پرداخت اینترنتی

1-ثبت نام و ایجاد حساب کاربری

2- احراز هویت غیرحضوری

3- ارسال تصویر مدارک(اسکن) و سپس ارسال اصل مدارک از طریق پست

4-فعال سازی درگاه، ارایه کد و پلاگین به پذیرنده