انواع پایانه فروشگاهی و دستگاه پوز(کارت خوان)

کارت خوان(پوز) ثابت

در دستگاه های ثابت ارتباط از طریق خط تلفن یا شبکه محلی با سیم (LAN) برقرار می گردد و در فروشگاه‌های کوچک، متوسط و با تعداد تراکنش متوسط که امکان اتصال تلفن فروشگاه به کارتخوان وجود دارد و همچنین در مکان‌هایی که سرعت بالای تراکنش به علت تعدد مشتریان اهمیت دارد یا چند پایانه به موازات هم با استفاده از شبکه محلی با سیم (LAN) قابل استفاده خواهد بود.

کارت خوان سیار

این نوع دستگاه سیار که بوسیله سیم کارت یا شبکه محلی بی سیم (Wi Fi) راه اندازی می شوند، از سیستم اینترنت استفاده می کنند و قابلیت حمل و جابجایی را دارا هستند.
بیشترین کاربرد اینگونه دستگاه ها در مکان هایی که دسترسی به اینترنت و خط تلفن میسر نیست(مانند شرکت های پخش،سیستم‌های توزیع مویرگی ، در محل‌هایی که دسترسی به سایر خطوط ارتباطی به سهولت امکان‌پذیر نیست، اصناف و فعالیت هایی که خدمات در محل ارایه می نمایند) کاربرد بیشتری دارد.
مهمترین ویژگی این نوع دستگاه، قابل حمل بودن و عدم محدودیت مکانی، سرعت بالای تراکنش و قابلیت استفاده از باتری شارژی با عمر بالا می باشد.

کارت خوان همراه M-POS

کارتخوان موبایلی یک کارتخوان کوچک با بدنه مقاوم و سبک است که از طریق بلوتوث یا کابل به موبایل یا تبلت متصل می شود و امکان پذیرش کارت های بانکی را فراهم می کند M POS با ارسال رسید دیجیتالی در قالب پیامک برای مشتری و پذیرنده نیاز به چاپ رسید کاغذی را مرتفع وامکان انجام تراکنش فروش کالا و خدمات را برای همه‌ کسب و کارها فراهم می‌نماید این دستگاه بسیار مناسب کسب وکارهایی است که علاوه بر تغییر محل کارتخوان نیازمند اتصال به اپلیکیشن یا نرم افزار مختص کسب وکار خود هستند. همچنین جهت مشاغل خانگی و کسب و کارهایی که امکان دریافت دریافت دستگاه پوز به دلیل محدودیت های بانکی و بوروکراسی اداری را ندارند بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد.

اتصال به گوشی موبایل و تبلت از طریق بلوتوث و NFC جهت اتصال به سیستم عامل‌های Android و IOS از مهترین مزایا و قابلیت های این مدل دستگاه پوز می باشد.

کارت خوان اندرویدیPDA-POS

این دستگاه نسل جدید دستگاه های کارت خوان و پایانه های فروشگاهی می باشند با دارا بودن سیستم عامل اندروید تمامی قابلیت ها و ویژگی های مورد نیاز و سفارشی مانند پشتیبانی از تماس تلفنی، امکان اتصال به اینترنت از طریق (LAN,WiFi,GPRS) امکان نصب انواع نرم افزارهای فروش و همچنین قابلیت ایجاد ارتباط بین نرم افزارهای جانبی و نرم افزارهای پرداخت (پرداخت درون برنامه ای) و ایجاد یکپارچگی بین آنها را با بهره گیری از امکانات را مانند یک گوشی هوشمند در اختیار کاربران و پذیرندگان قرار می دهد.

این نوع دستگاه، تجمیع دستگاه های کارتخوان سیار، پد امضاء دیجیتال، بارکدخوان و اسکنر دو بعدی(QR-Code)، چاپگر و دوربین، Wi Fi، GPRS، ، RFID، بلوتوث و کارت حافظه جانبی در یک دستگاه می باشد.این دستگاه All In One با دارا بودن صفحه نمایش لمسی رنگی و رزولوشن بالا ، دستگاهی با رویکردی جدید در ترکیب نیازهای صنعت پرداخت و کسب و کارها بوده واستفاده از قابلیت های متنوع این دستگاه و حذف روش های قدیمی استفاده ترکیبی از چند دستگاه (Signature pad +Mobile POS +Tablet)، باعث افزایش سرعت در انجام کار و تراکنش ها ، کاهش هزینه ها، دقت در انجام عملیات ها، جلوگیری از سو استفاده های مالی و .... می گردد.

کاربرد و مزایا

ثبت سفارش آنلاین با اتصال به سیستم انبارداری پذیرنده
افزایش سرعت، دقت و تسهیل فرآیندها
کاهش اشتباهات، مغایرت ها و هزینه های عملیاتی
مکانیزه نمودن فرآیندهای عملیاتی شرکت های صنعتی، بازرگانی و خدماتی
بهبود فرآیند ثبت سفارش و مدیریت بهینه موجودی کالا
قابلیت استفاده از خدمات پرداخت الکترونیک
کاهش اشتباهات، مغایرت ها و هزینه های عملیاتی
پشتیبانی از طریق تکنولوژی های جدید لمسی، بایومتریک و NFC

پرسش های رایج پایانه فروشگاهی

با استفاده از فرم موجود در وب سایت اطلاعات خود را وارد و ثبت نام نمایید.

دستگاه های پوز بنا به مشخصات و ویژگی های مورد نیاز پذیرنده توسط شرکت های PSP طرف قرارداد امانت پی تامین، نصب و پشتیبانی می گردند.

در کل این موضوع به میزان حجم و مقدار تراکنش پذیرنده بستگی دارد اما در مجموع برای دستگاه های اندرویدی سیاست شرکت های PSP با توجه به هدفگذاری مبلغ و تعداد تراکنش در سطوح مشخص شده دارد و در ازای واگذاری دستگاه به پذیرنده از او تعهد می گیرند و در صورت عدم تحقق تعهد کارتخوان را جمع آوری می کنند.

بله. با تهیه دستگاه کارتخوان امان پی منوی جدیدی علاوره بر سایر موارد رایج بر روی دستگاه پوز فعال می گردد که مشتریانی که دارای کارت اقساط امانت پی(امانت کارت) می باشند با توافق فروشنده می توانند مدت زمان و مبلغ اقساط را تعیین و کالا/ خدمات را بصورت اقساطی دریافت نمایند.