ویژگی و امکانات کیف پول

">کیف پول الکترونیکی (مجازی) امانت پی بر اساس ایجاد یک حساب مالی مجازی برای مشتری شکل گرفته است که می‌توان آن را با حساب بانکی یا پرداخت مستقیم (Direct debit) شارژ کرد. مشتری می‌تواند از طریق درگاه اینترنتی، کدهای دستوری USSD یا با اپ موبایلی که در اختیار وی قرار می‌گیرد پرداخت خود را انجام دهد. در این روش پذیرنده می‌تواند از طریق پنل مدیریتی حساب خود یا اپ موبایل مخصوص پذیرندگان یا شیوه‌های دیگر مانند پیامک و دریافت صورتحساب از انجام پرداخت مطمئن شود. کیف پول موبایلی همان کیف پول دیجیتال و یا الکترونیک است که از طریق موبایل قابل‌استفاده است؛ کیف پول موبایلی یک حساب مجازی است که توسط حساب بانکی و سیستم بانکی، شارژ شده و می‌تواند در تراکنش‌های آنلاین و آفلاین استفاده شود. کیف پول موبایلی همچنین می‌تواند از ابزارهای پرداخت دیجیتال نیز برای حذف نیاز به حضور فیزیک کارت استفاده نماید. در این صورت کارت‌بانکی شما برای روی کیف پول موبایلی شما شبیه‌سازی می‌شود و نیازی به حضور کارت‌بانکی خود نخواهید داشت.

">یک کیف پول الکترونیکی (کیف پول دیجیتال) یک نسخه الکترونیکی از کارت پرداخت است که مجاز به انجام معاملات به نیابت شما است. این کیف پول معمولا بر روی یک دستگاه قابل حمل، مانند یک گوشی هوشمند، وجود دارد، هر چند که کامپیوترهای رومیزی و لپ تاپ‌ها نیز می‌تواند کیف الکترونیکی داشته باشند.

">در کیف پول مجازی مشتری و پذیرنده هر کدام می‌توانند با شناسایی طرف مقابل به شیوه‌هایی مانند شماره موبایل، کد دو بعدی (Qr-Code) یا شماره شناسایی اختصاصی، فرآیند پرداخت را آغاز کرده و با تأیید طرف مقابل، مبلغ از کیف پول مشتری به کیف پول پذیرنده منتقل می‌شود.

کیف پول و پرداخت سازمانی

شرکت امانت پی با ایجاد و گسترش مداوم زیرساخت های لازم، سرویس کیف پول سازمانی را برای سازمانها، ارگانهای دولتی و خصوصی راه اندازی نموده تا با مدیریت بهینه گردش مالی ؛ افزایش بهره وری منابع را با بهره گیری از رویکرد سیستم بدون پول نقد ایجاد کند. این اکو سیستم مالی با کنترل گردش جریان نقدینگی در سازمان از طریق حداکثرسازی ورود درآمد، منابع و کاهش حداقلی و تدریجی خروج نقدینگی از سیستم مالی، افزایش درآمد ها و بهره وری را تضمین می کند.

ارایه انواع کیف پول به جای کارتهای رفاهی، هدیه و کمک نقدی سازمانها و امکان تعریف جهت کنترل تراکنش ها در مراکز طرف قرارداد

با ایجاد این راهکار می توانید از طریق تعریف امتیاز، ارایه کارت عضویت، ایجاد سیستم پاداش و انگیزشی، انواع کدهای تخفیف،هدیه و وقاداری از رفتار مشتریان، آگاه شده و استراتژی های مالی خود را بهبود ببحشید.

امانت پی امکان صدور کارت با برند سازمان مربوطه را فراهم نموده تا از این طریق به افزایش جلب مشتریان و توسعه برند سازمانی خود نیز کمک نمایند. با این راهکار مشتریان نیز می توانند از خدمات باشگاهی سازمانی برخوردارشوند.

ادغام و سفارشی سازی با زیرساخت های پرداخت سازمانی موجود

امکانات کیف پول

کیف پول یکی از امکانات دیگر امانت پی می باشد که کاربران می‌توانند با شارژ نمودن آن- بدون محدودیت در مبلغ تراکنش- در تمامی پرداخت‌ها، به جای کارت بانکی از آن استفاده کنند.

مشتری‌ها و پذیرندگان می‌توانند لیست کامل تراکنش‌های خود را ببینند و آن‌ها را با پارامترهای مختلف فیلتر کنند یا در تراکنش‌ها جستجو و گزارش هزینه‌ها به تفکیک نوع هزینه را مشاهده کنند.

کیف پول می‌تواند به سیستم‌های وفاداری یا باشگاه مشتریان موجود متصل شود و قبل از انجام هر تراکنش از سیستم وفاداری درباره مشتری و پیشنهادهای احتمالی پرس و جو کند. در سیستم وفاداری مالک(سازمان) کیف پول می‌تواند قوانینی را تعریف کند و بر اساس آن امتیازاتی به مشتری‌ها و پذیرنده‌ها بدهد. این امتیازات می‌تواند در قالب اعتبار نقدی با قابلیت نقد کردن (Cash out)، اعتبار هدیه، تخفیف، وام، خرید اقساطی، اعتباری کالا و خدمات و... باشد.

طراحی کیف پول به شکلی است که کاربران می‌توانند از آن در بخش‌های مختلف مانند وب‌سایت کیف پول، وب‌سایت‌های فروش، صندوق‌های فروشگاهی و اپ‌های موبایل استفاده کرده و عملیات خرید و انتقال پول را انجام دهند.

بلیت یا توکن، پرداخت‌هایی هستند که مشتری به صورت آفلاین انجام داده و در ازای آن یک کد دریافت می‌کند و با ارائه این کد به پذیرنده خدمات خود را دریافت می‌کند. نمونه‌ای از این بلیت/توکن‌ها بلیت اتوبوس شهری، مترو و سینما است.

پذیرنده می‌تواند در زمان ارسال درخواست پرداخت برای مشتری، یک صورت حساب هم برای مشتری ارسال کند تا مشتری از جزئیات خرید مطلع شده و در صورت تأیید پرداخت را انجام دهد.

پذیرنده می‌تواند در یک بازه زمانی مشخص و قابل تنظیم، پول پرداختی مشتری را به وی مسترد کند.

یکی از متداول‌ترین شیوه‌های پرداخت و انتقال وجه، تولید کدهای دو بعدی Qr-Code از یک سو و پردازش آن از سوی دیگر است. این کدهای دو بعدیQr-Code می‌تواند شامل اطلاعات شناسایی پذیرنده و مشتری، اطلاعات کالا و خدمات به همراه اطلاعات پذیرنده باشد.

کاربران کیف پول می‌توانند محدودیت های انتقال کارت به کارت شامل تعداد تراکنش‌های انتقال در بازه زمانی، سقف اعتبار قابل انتقال در هر انتقال و سقف مجموع انتقال در یک بازه زمانی را رفع نمایند. انتقال وجه از یک کیف به کیف پول سایر افراد به صورت آنی و از دو روش ذیل امکان پذیر می باشد: • اسکن بارکد دو بعدی ایجاد شده توسط انتقال دهنده وجه به وسیله تلفن همراه گیرنده وجه • ستفاده از شماره موبایل دارنده کیف پول مقصد

کاربر می‌تواند با متصل کردن کیف پول خود به حساب بانکی خود، از سرویس پرداخت مستقیم استفاده کرده و هر زمان که اعتبار کیف پول وی رو به اتمام بود، بانک به صورت خودکار کیف پول وی را شارژ می‌کند.

به جای وارد کردن اطلاعات کارت بانکی برای پرداخت هزینه‌های جاری با این سیستم کاهش زمان پرداخت و انتظار برای پرداخت و عدم هدایت به درگاه های پرداخت و واسطه را شاهد خواهیم بود.

مزایا و قابلیت های کیف پول‌ الکترونیکی

• سهولت در استفاده • سرعت بالا • ارتباط آسان با سایر حساب‌ها • تجمیع تراکنش‌های خرد • افزایش امنیت و اطمینان در پرداخت: • امکان ادغام با کارت‌های بانکی و قابلیت پذیرش در شبکه شتاب • امکان استفاده در احراز هویت به عنوان کارت شناسایی • قابلیت ذخیره سازی اطلاعات و امتیازدهی • قابلیت استفاده به عنوان کارت‌های اعتباری سازمانی • قابلیت استفاده به عنوان کارت تخفیف و هدیه • امکان پرداخت وجه خریدهای روزانه در فروشگاه‌های سطح شهر، مغازه‌ها، سیستم حمل و نقل عمومی، اماکن گردشگری، خدمات‌دهندگان آفلاین و ... بدون نیاز به کارت بانکی و تبعاً افزایش امنیت و سهولت کاربری کاربران. • دسترسی به ریز گردش کیف پول با قابلیت نمایش محل جغرافیایی (Location)انجام تراکنش • امکان انتقال مانده کیف پول به حساب بانکی به صورت آنی یا با سیکل های واریز حواله پایا • امکان استفاده از کیف‌پول توسط تمامی صاحبان کسب و کار به عنوان گیرنده وجه • تسهیل پرداخت‌های خرد روزانه مانند مراکز خرید، خرید شارژ تلفن همراه، پرداخت کرایه سرویس حمل و نقل عمومی (مترو، تاکسی و اتوبوس)، پارکومترها و پارکینگ‌های عمومی و حل مشکل پول خرد • امکان انجام تراکنش به دو صورت با ورود رمز یا بدون رمز (حسب تمایل مشتری) کاهش بار ترافیکی و هزینه‌های سربار شبکه پرداخت، شتاب و شاپرک پشتیبانی ساده‌تر و ایمن‌تر از روش‌های پرداخت tap and go پشتیبانی از روش‌های پرداخت Subscribe Payment در نبود کارت اعتباری در ایران امکان ردیابی تراکنش‌های خرد در صورت استفاده از این روش به‌جای پول نقد سهولت پرداخت و تجربه کاربری بهتر در مبالغ خرد

یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از کیف پول دیجیتال سهولت در انجام پرداخت‌های روزمره است.زمانی که از کیف پول الکترونیکی استفاده می‌کنید، می‌توانید تعداد کارت‌هایی که هنگام سفر حمل می‌کنید را محدود می کنید زیرا دیگر نیازی نیست که مقدار زیادی پول نقد با خود به همراه داشته باشید. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که با چند کلیک مبلغ را پرداخت کنید، یا با دوربین تلفن همراه QR- Code را اسکن کنید تا هزینه مواردی را که خریداری کرده اید پرداخت کنید. از آنجا که تمامی کارت‌های بانکی شما همراه با جزئیات و مشخصات آن‌ها روی گوشی شما ذخیره شده، دیگر برای هر بار پرداخت نیازی به وارد کردن اطلاعات نیست. شما به سادگی می‌توانید تمام کارت‌های بانکی خود را به کیف پول دیجیتال متصل کنید و با ساختن یک حساب کاربری که روی اپلیکیشن انجام می‌شود به سادگی به تمامی آن‌ها دسترسی داشته باشید.

با استفاده ازکیف پول الکترونیکی کارت های اعتباری و بانکی، کارت‌های شناسایی، سلامت، کارت‌های پاداش و هدیه، کارت‌های وفاداری و حتی کوپن‌های داخل کیف پول دیجیتال خود را ذخیره کنید و این مزیت به شما اجازه می‌دهد از یک سبک زندگی بدون کاغذ و پول نقد لذت ببرید.

یکی از نکاتی که می‌تواند برای افراد نگرانی ایجاد کند، امنیت داده‌ها و اطلاعات بانکی است. شاید بسیاری افراد به ذخیره کردن این اطلاعات روی گوشی موبایل بدبین باشند اما واقعیت این است که امنیت اطلاعات شما روی این اپلیکیشن‌ها تضمین شده است. علت هم ساده است. تمام اطلاعات شخصی شما نه با اعداد واقعی که به شکل رمزگذاری شده ذخیره می‌شود و برای استفاده از کیف پول باید رمز ورود یا دیگر اطلاعات مربوط به احراز هویت را وارد کنید. به این ترتیب حتی می‌توان گفت که استفاده از کیف پول دیجیتال به مراتب از حمل پول نقد و کارت بانکی امنیت بیشتری دارد. وقتی خریدی انجام می‌دهید یا برای مثال قبض‌‌های‌تان را پرداخت می‌کنید، پذیرنده اطلاعات کارت و حساب بانکی شما را دریافت نمی‌کند و به جای آن یک شماره‌ی تراکنش رندم برای او ارسال می‌شود. و این هم باز یک جنبه‌ی دیگر از امنیت و جلوگیری از کلاه‌برداری در هنگام استفاده از کیف پول دیجیتال است. اگر وجه نقد خود را گم کنید هیچ گزینه ای در دسترس شما برای بازیابی پولتان ندارید. با مفقود شدن کارت‌های اعتباری و بانکی نیز باید با ارائه دهنده کارت و بانک تماس بگیرید تا کارت را مسدود و مجدداً کارت جدید تهیه نمایید که این مورد در ساعات غیر اداری یا تعطیلات باعث مشکلات زیادی برای کاربران می گردد اما با یک کیف پول الکترونیکی، اطلاعات از طریق یک ارایه‌دهنده شخص ثالث ذخیره و با گذرواژه یا بیومتری شما قفل می گردد. در این حالت حتی اگر دستگاه خود را از دست بدهید، باز هم با تهیه دستگاه جدید به کیف پول الکترونیکی خود دسترسی پیدا خواهید کرد.

وقتی پرداختی را انجام می‌دهید، فروشنده اطلاعات حساب شما را دریافت نمی‌کند و مجبور نیستید رمز کارت خود را به او بگویید. به این صورت اطلاعات حساب شما از کلاهبرداری در امان خواهد بود. همچنین توجه داشته باشید کیف پول دیجیتال به دلیل اینکه فرد جزئیات کارت پرداخت را به وبسایت پذیرنده/ فروشنده انتقال نمی‌دهد امنیت معامله را افزایش می دهد. اطلاعات پرداخت، برای فروشنده (از نوع فروش فیزیکی یا آنلاین) ارسال نمی‌گردد. اطلاعات به‌صورت سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری و یا ترکیب هر دو روش، رمزنگاری می‌شود. اطلاعات موجود در کیف پول های الکترونیکی رمز گذاری شده است به این معنی که شماره حساب شما در معرض سو استفاده قرار نمی گیرد.در کیف پول امانت پی از کدهای پرداخت تصادفی استفاده می شود که نمی توانند دوباره استفاده شوند و بر ویژگی های خاص امنیتی تأکید دارند.

می توانید برای خرید بلیت قطار،هواپیما یا اتوبوس و یا پرداخت کرایه تاکسی، قبض آب،گاز و برق و یا هر خرید دیگری از کیف پول الکترونیکی استفاده کنید.

با ذخیره اطلاعات شناسایی در کبیف پول می توان از اطلاعات هویتی خریدار آگاهی یافت به عنوان مثال فروشنده با اطلاع از سن خریدار می تواند از فروش و ارایه سیگار به افراد کمتر از 18 سال خودداری نماید

یکی دیگر از ویژگی‌های کیف پول دیجیتال سرعت بالای آن است. پرداخت با کیف پول دیجیتال در لحظه انجام می‌شود. علاوه بر این وقتی از کیف پول خود استفاده می‌کنید و پرداختی صورت می‌گیرد، تراکنش مالی انجام شده به صورت اتوماتیک ذخیره می‌شود تا بتوانید بعدها در صورت نیاز به آن رجوع کنید. با استفاده از این کیف پول دیجیتال با سرعت و امنیت کامل در عرض چند دقیقه انجام می‌شود. همچنین با فشردن چند دکمه پرداخت و خرید خود را به سرعت انجام دهید و بدین صورت اکثر معاملات در چند ثانیه تکمیل می گردند. شما می‌توانید تمام حساب‌های بانکی خود را درون یک کیف پول الکترونیکی وارد کنید و مدیریت همه‌ آن‌ها در اختیار داشته باشید. در این صورت، در کیف پول حقیقی خود هم فضای بیشتری خواهید داشت و نیازی به حمل کارت‌های اعتباری ندارید.

می‌توانید از تسهیلات پرداخت اتوماتیک استفاده کنید تا به طور خودکار پرداخت‌ها را انجام دهد.

می‌توانید بودجه‌های ثابت را به مقوله‌های هزینه خاص تخصیص دهید تا اطمینان حاصل کنید که شما بیش از آنچه که باید در موارد خاص خرج نمی‌کنید. با در نظر گرفتن مبلغ مشخصی برای رفت‌وآمد، شارژ تلفن، پرداخت قبوض، سفارش غذا و غیره می‌توانید با کمک این کیف پول دیجیتال هزینه‌های ماهانه‌ی خود را مدیریت نموده و گزارش های متنوعی را دریافت نمایید.

باشگاه و برنامه وفاداری مشتریان

باشگاه مشتریان، یک نوع برنامه‌ وفاداری مشتری است که به کارهای ساده مثل تخفیف برای خرید و یا شارژ کردن کارت محدود نمی‌شود و تلاش دارد رابطه‌ای بلند مدت، عمیق، عاطفی و دو طرفه میان مشتری و کسب و کار برقرار نماید.

باشگاه مشتریان یکی ازبهترین راهکارهای هوشمند سازی کسب‌‌وکار و موفقیت در وفادارسازی مشتریان است. با راه اندازی باشگاه مشتریان، جذب مشتری جدید، افزایش فروش، توسعه کسب‌‌وکار، محبوبیت برند، وفادارسازی مشتریان، تحلیل رفتار مشتری، فروش هوشمند محصولات، بازاریابی دهان به دهان و بسیاری دیگر از اهداف راه اندازی باشگاه مشتریان را دنبال کنید.

یکی از راه‌های همراه کردن مشتری و ورود آن به یک رابطه دوسویه، اهدای امتیازی است که در دوره‌های مختلف بتوان از مشتریان قدردانی کرد.

در این برنامه با دادن کارت عضویت به اعضا و واریز درصدی از خرید به آن کارت علاوه بر اینکه تمایزی برای آن مشتری ایجاد و برای خرید بعدی ترغیب می گردد.

در این سیستم انگیزشی، مشتری با تعداد دفعات خرید می‌تواند از یک استفاده رایگان بهره‌مند شود که معمولاً در این نوع از برنامه‌های باشگاه مشتریان به شکل کوتاه مدت نگاه می‌شود.

این برنامه بصورت دوره‌های مشخص برای مشتریان کد‌هایی را جهت خرید برخی از محصولات ارسال می‌کند که یکی از معایب این روند شرطی شدن مشتری و تبدیل آن به یک مشتری در زمان‌های حراج می‌باشد.

جشنواره‌های فروش و قرعه کشی از دیگر تکنیک‌های باشگاه مشتریان است که می‌تواند در دوره جشنواره منجر به ترغیب مشتری به خرید محصولات شود.

اطلاع‌رسانی درباره‌ فروش‌های ویژه، محصولات جدید، تخفیف‌ها و موارد مشابه به اعضا

برداشت خودکار

برداشت خودکار ( Pre-Authorized Payment/ Debit) نوعی تراکنش مالی است که در آن یک شخص حقیقی به یک شخص حقوقی اجازه برداشت خودکار از حساب بانکی و یا کیف پول خود را می‌دهد.

برداشت مستقیم (Direct debit) سرویسی برای صاحبان حساب بانکی است که به آن‌ها کمک می‌کند بتوانند مشخص کنند مبلغی(متغیر) و در بازه زمانی ثابت و از پیش مشخص شده از حساب بانکی‌شان کسر و به حساب مدنظر واریز شود.

پرداخت‌ دوره‌ای یا پرداخت مجدد (Automatic/ Recurring payment) سرویسی برای صاحبان حساب بانکی است که به آن‌ها کمک می‌کند بتوانند مشخص کنند در باز های زمانی متفاوت و مبالغ ثابت به‌صورت دوره‌ای از حساب بانکی‌شان کسر و به حساب مدنظر واریز شود.

برداشت مستقیم و پرداخت دوره‌ای، توافقی بین فرد صاحب حساب بانکی (مشتری) و کسب‌و‌کار‌ است که به کسب‌و‌کار اجازۀ برداشت دوره‌ای و اتوماتیک‌وار پول را از صاحب حساب می‌دهد. اما عمده تفاوت تراکنش برداشت خودکار و یا Direct Debit با پرداخت‌ دوره‌ای منظم توسط پرداخت‌کننده در این است که در روش Direct Debit این دریافت‌کننده است که فرآیند را شروع کرده و پول را از حساب پرداخت‌کننده برداشت می‌کند و نه پرداخت کننده. برای راه‌اندازی این سرویس‌ها باید مشتری و کسب‌و‌کار از طریق قرارداد آفلاین یا آنلاین توافق کنند که پایۀ این نوع پرداخت‌ها هستند تا بعد از عقد قرارداد، به‌صورت دوره‌ای مبلغ مورد نظر از حساب مشتری به حساب کسب‌و‌کار واریز شود.

از این سرویس‌ عمدتاً برای پرداخت کمک به خیریه، اقساط‌ بانکی و کارت های اعتباری ، چک‌های سررسید شده، پرداخت قبوض‌ ، اشتراک سرویس باشگاهی، خدمات شهری و دولتی، اجاره ماهیانه خانه یا محل کار، شهریه مدارس ، اقساط خرید از فروشگاه‌ها و… استفاده می‌شود.

سوالات متداول کیف پول

هرگونه سوال و یا انتقادی را با ما در میان بگذارید.

بله شما در هر زمانی که مایل بودید می توانید مبلغ شارژشده کیف پول خود را به یکی از کارتهای بانکی خود واریز و برداشت نمایید.

شما می توانید با استفاده از انتقال از حساب یا کارت بانکی و همچنین انتقال اعتبار کیف پول یکی دیگر از اعضا کیف پول خود را شارژ نمایید. بدیهی است در کیف پول های سازمانی امکان شارژ و افزایش اعتبار توسط سازمان ارایه دهنده خدمت نیز میسر می باشد.

از طریق لینک فراموشی رمز عبور می توانید مجدداً با رعایت پروتکل امن امانت پی، رمز مجدد تهیه نمایید.

با پشتوانه و همکاری با بانک سامان و شرکت پرداخت نوین کلیه اطلاعات با امنیت بالا و مانند خدمات بانکی و تحت نظر بانک مرکزی(شاپرک) نگهداری و پردازش می گردد. همچنین لازم به یادآوری است شرکت امانت پی دارای مجوز پرداخت یاری از بانک مرکزی و شبکه الکترونیکی پرداخت کارت (شاپرک) می باشد.

بله؛ با مراجعه به دستگاه‌های خودپرداز ATM بانک سامان می توانید تا سقف 200 هزار تومان در روز وجه نقد دریافت نمایید.